Projekty ekologicznych domów

Domy tradycyjne. Dom w dobrym stylu.

Wiele młodych ludzi marzy o tym, że gdy będą już dorośli, to założą własną rodzinę i wybudują swój wyśniony dom. O wyborze przyszłego lokum decyduje wiele czynników. Można wybierać między mieszkaniem w bloku, budynku wielorodzinnym, kupnem gotowego domu lub podjęciem się wybudowania własnego domu jednorodzinnego od podstaw.

Oczywiście pierwszym krokiem do stworzenia własnej enklawy jest wybór działki. Może być to nieruchomość, która do nas należy, odziedziczyliśmy ją lub zakupiony przez nas w tym celu kawałek gruntu. Niezależnie od tego, w jaki sposób ziemia weszła w nasze posiadanie, posiada on pewne cechy, które determinują nasze kolejne wybory. Wielkość działki, jak i wygląd okolicznych budynków są dla nas ograniczeniem przy wyborze projektu domu.

17

Zanim zdecydujemy się na konkretny dom tradycyjny, musimy przemyśleć, czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Biura oferują nam wiele różnych rodzajów domów przystosowanych do szerokiego wachlarza potrzeb klientów. Jednym ze stylów jest tradycyjna klasyka. Domy te charakteryzują się zachowaniem klasycznego wyglądu domu jednorodzinnego, posiadając przy tym czystą formę i stawiając na minimalizm. Przeznaczone są dla osób samotnych, małżeństw, czy też ludzi, którzy nie zamierzają powiększać rodziny. Posiadają one niewielką powierzchnię użytkową, która wynika z małych potrzeb mieszkańców.

Domy tego typu składają się ze strefy wejściowej, z zapleczem gospodarczym, salonu z kuchnią, sypialni oraz łazienki z toaletą. Są dla mieszkańców domostw wolno stojących niczym kawalerki dla zamieszkujących bloki. Mała, dobrze urządzona przestrzeń potrzebuje dostarczania mniejszej ilości energii, dlatego warto pomyśleć o budynku o zgrabnej, zwartej bryle.

Ten styl domów jednorodzinnych znajduje sobie więcej zwolenników wśród mieszkańców terenów podmiejskich. Tam działki budowlane są znacznie mniejsze, a dom służy najczęściej za sypialnię, gdyż życie toczy się w mieście. Osoby w nich mieszkające po całym dniu spędzonym na mieście czy też w pracy, szukają wieczornego odpoczynku w kontakcie z naturą i nie chcą znowu zamykać się w czterech ścianach.

Gotowe projekty, ich wykorzystanie i zmiany