Projekty ekologicznych domów

Domy nowoczesne

Domy nowoczesne to idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. Świat, ludzie i technologie idą z postępem. Dotyczy to zarówno technologii budowlanych jak i sposobów budowy domów. Stawianie budynków z cegieł zajmuje sporo czasu, a składając dom z większych elementów, można postawić go wiele szybciej.

Ogólnie domy składające się z większych elementów mają wiele plusów. Oszczędność czasu i szybkie tempo. Domy nowoczesne są konstrukcjami szkieletowymi. Na wykonanych wcześniej fundamentach stawiany jest szkielet z drewna lub keramzytu. Bloczki keramzytowe powstają z lekkiego kruszywa budowlanego, który jest wypalany w piecach, które może przyjmować dowolny kształt. Keramzyt jest materiałem niepalnym i wytrzymałym, odpornym na pleśń i grzyby. Gotowe elementy zamawiane są w fabryce. Dostarczana jest taka ilość elementów, jaka jest faktycznie potrzebna, dlatego nie ma strat. Ściany keramzytowe mają dobrą izolację cieplną i posiadają gotowe otwory na okna i drzwi. Inną zaletą budowy tych domów jest szybki czas budowy.
Powstawanie domów nowoczesnych zwykle kosztuje więcej, dlatego też elementy gotowych domów są drogie. Droższy jest również projekt domu nowoczesnego z prefabrykatów. Poza tym, takiego budynku nie wykona obojętnie jaka ekipa pierwszych lepszych fachowców. Do takiego domu potrzebni są profesjonaliści, najczęściej dobrze obeznani ze swoją pracą i sposobami montażu. Usługi takich fachowców nie są tanie, z pewnością kosztują więcej niż usługi zwykłej ekipy budowlanej.

Innym aspektem jest teren budowy, który musi być dobrze przygotowany. Gotowe już prefabrykaty dostarczane są do celu przez ciężkie i specjalistyczne samochody, stawiane i mocowane przy pomocy dźwigów. Tych manewrów nie można wykonać na działce, która jest mokra- po deszczu, albo tam, gdzie nie ma odpowiedniej drogi dojazdowej. Może się zdarzyć też, że budowa wymarzonego domku z prefabrykatów gdzieś na peryferiach nie jest możliwa do zrealizowania, ponieważ żaden ciężki pojazd nie dojedzie na miejsce budowy.